۱۳۸۹ مرداد ۴, دوشنبه

اقامت موقت توی مونترال

شاید برای من هنوز زود باشه که به این موضوع فکر کنم اما به هر حال می خوام چیزهایی که پیدا کردم رو به اشتراک بزارم.
یکی از گزینه هایی که روش حساب میکنم خونه هایی که در سایت Montreal.kijiji.ca به صورت موقت اجاره داده می شوند توی این سایت یه قسمتی برای اجاره موقت هست که تا اونجا که من توش گشتم خونه های خوبی با قیمت های مناسب وجود داره که به صورت هفتگی و ماهانه میشه اجارشون کرد. من توی پوستهای دیگر دوستان هم مشخصات هتل آپارتمانهای مختلفی رو دیدم که وقتی مقایسه کردم دیدم قیمت ها توی این سایت عموما بهتره. ولی مساله اصلی برای امثال من بیشتر اینه که وقتی داریم سرچ میکنیم به خاطر آشنا نبودن با اسامی محله ها و نوع خانه ها و همین طور شرایط زمنی قراردادها ممکنه نتونیم خیلی خوب مقایسه بکنیم. مثلا ممکنه توی این سایت خونه رو پیدا کنیم که از نظر ما قیمت خوبی داره ولی از نظر کسی که اونجاست اصلا قیمتش به محله ی اون مناسب نیست.
در مورد هتل و هتل آپارتمان ایده ای ندارم ولی اگه خواستید از این سایت KIJIJI استفاده کنید برای اینکه بتونیم یک سرچ موفق روی خونه داشته باشیم من روال زیر رو پیشنهاد میکنم و امیدوارم با پیشنهادهای افرادی که توی مونترال ساکن هستند بشه اونها را کامل کرد.

* اول با انواع خونه توی کانادا باید آشنا شد.
http://canadajoon.blogfa.com/post-45.aspx این پست به نظر من کامل و مفیده.

*محله های توی مونترال رو بشناسیم و ببینیم هر محله ای چه مزایا و معایبی داره و برای ما کدوم مناسبه. به نطر من حداقل برای اقامت موقت محله های مرکزی با دسترسی آسان به مترو مناسب ترین جاست. در این زمینه خانم رودابه در وبلاگ سفر ما به کانادا اطلاعات خوبی رو قرار دادند.

*تاریخ های شروع اجاره رو با تاریخ رسیدنمون هماهنگ کنیم، توی سایت kijiji من چند تا مورد خیلی خوب دیدم که مثلا فردی به علت مسافرت یک ماه خونشو تو یک تاریخ مشخص و برای یک ماه با تمام وسایل و قیمت خیلی خوب برای اجاره گذاشته بود این طوری ارزشش رو داره که سفررو چند روز عقب یا جلو بندازیم.

*میمونه رزرو کردن خونه اگه اونو پیدا کنید. برای اکثر ما که اونجا کسی رو نداریم یا به دلایلی نمی خواهیم مزاحم دوستامون بشیم پرداخت پول برای رزرو سخت خواهد بود. برای این کار من از یکی از صرافی های تهران یک کارت اعتباری ویزا گرفتم که بانکش توی باکو است و من از سرویسش راضیم توی اروپا تقریبا بدون مشکل بارها ازش استفاده کردم و یکی از مزایاش اینه که p-a-y-p-al هم اونو قبول میکه ( البته حتما باید از VPN استفاده کنین) و میتونید پول رو از طریق اون بفرستید.

به هر حال اینا نظرات کسی که الان تو تهران نشسته و مونترال رو ندیده امید وارم با نظرات دوستان پربار تر شه.

این هم دو نمونه از سرچ های من توی این سایت:

۲ نظر:

مریم گفت...

سلام دوست عزیز
ماهم اکتبر سال پیش مصاحبه داشتیم و مثل شما منتظریم. یه حسی بهم میگه وبلاگ شما در اینده از اون وبلاگهای کامل و جالب میشه. امیدوارم هرجا هستید موفق باشید و اگه زودتر از ما رفتید به ما هم بگید این کبک که میگن کجاست؟؟

هامون گفت...

مریم
ممنون از کامنتی که گذاشتی. امیدوارم شما هم موفق باشید.